Welcome to US Speedskating's Membership Management System!

 LT AmCup 2
Date/Time:Friday, Dec. 7, 2018 (8:00 AM) - Sunday, Dec. 9, 2018 (4:00 PM)
Organizer:US Speedskating
Meet Information
Meet Results
 
Event Results
Junior Ladies
 ParticipantHometownResult
Junior Ladies 1000m
   Blair Cruikshank Delafield, WI
   chloe Beauchesne dugald, MB
   PIPER YDE Nashotah, WI
   Alexa Scott Clandeboye, MB
   Lindsey Woodbury Park City, UT
   Greta Myers Lino Lakes, MN
   Claire Kudlata Milwaukee, WI
   Elliot Ganas Winnipeg, MB
   Natasa Gakovic Bensenville, IL
   Giorgia Birkeland White Bear Lake, MN
   Lindsay Tobon Milwaukee, WI
   Brianne Molenda Aurora, IL
   Audrey Steffes Milwaukee, WI
   Melanie Pankow Hugo, MN
   Anna Quinn St. Louis, MO
   Emma Roche Winnipeg, MB
   Sydney Terpening Oswego, NY
   Danica Grierson Winnipeg, MB
   Jia Griffiths Minneapolis, MN
   Madeline Lange St Paul, MN
Junior Ladies 10Lap Mass Start
   Madeline Lange St Paul, MN
   Jia Griffiths Minneapolis, MN
   Danica Grierson Winnipeg, MB
   Sydney Terpening Oswego, NY
   Emma Roche Winnipeg, MB
   Anna Quinn St. Louis, MO
   Melanie Pankow Hugo, MN
   Audrey Steffes Milwaukee, WI
   Brianne Molenda Aurora, IL
   Giorgia Birkeland White Bear Lake, MN
   Natasa Gakovic Bensenville, IL
   Elliot Ganas Winnipeg, MB
   Claire Kudlata Milwaukee, WI
   Greta Myers Lino Lakes, MN
   Lindsey Woodbury Park City, UT
   Alexa Scott Clandeboye, MB
   PIPER YDE Nashotah, WI
   chloe Beauchesne dugald, MB
Junior Ladies 1500m
   chloe Beauchesne dugald, MB
   PIPER YDE Nashotah, WI
   Alexa Scott Clandeboye, MB
   Lindsey Woodbury Park City, UT
   Greta Myers Lino Lakes, MN
   Claire Kudlata Milwaukee, WI
   Elliot Ganas Winnipeg, MB
   Natasa Gakovic Bensenville, IL
   Giorgia Birkeland White Bear Lake, MN
   Lindsay Tobon Milwaukee, WI
   Brianne Molenda Aurora, IL
   Audrey Steffes Milwaukee, WI
   Melanie Pankow Hugo, MN
   Anna Quinn St. Louis, MO
   Emma Roche Winnipeg, MB
   Sydney Terpening Oswego, NY
   Danica Grierson Winnipeg, MB
   Jia Griffiths Minneapolis, MN
   Madeline Lange St Paul, MN
Junior Ladies 3000m
   Madeline Lange St Paul, MN
   Jia Griffiths Minneapolis, MN
   Danica Grierson Winnipeg, MB
   Sydney Terpening Oswego, NY
   Anna Quinn St. Louis, MO
   Emma Roche Winnipeg, MB
   Audrey Steffes Milwaukee, WI
   Melanie Pankow Hugo, MN
   Lindsay Tobon Milwaukee, WI
   Brianne Molenda Aurora, IL
   Natasa Gakovic Bensenville, IL
   Giorgia Birkeland White Bear Lake, MN
   Elliot Ganas Winnipeg, MB
   Claire Kudlata Milwaukee, WI
   Greta Myers Lino Lakes, MN
   Lindsey Woodbury Park City, UT
   Alexa Scott Clandeboye, MB
   PIPER YDE Nashotah, WI
   chloe Beauchesne dugald, MB
Junior Ladies 500m #1
   chloe Beauchesne dugald, MB
   Blair Cruikshank Delafield, WI
   PIPER YDE Nashotah, WI
   Lindsey Woodbury Park City, UT
   Alexa Scott Clandeboye, MB
   Greta Myers Lino Lakes, MN
   Natasa Gakovic Bensenville, IL
   Elliot Ganas Winnipeg, MB
   Claire Kudlata Milwaukee, WI
   Giorgia Birkeland White Bear Lake, MN
   Brianne Molenda Aurora, IL
   Lindsay Tobon Milwaukee, WI
   Melanie Pankow Hugo, MN
   Audrey Steffes Milwaukee, WI
   Emma Roche Winnipeg, MB
   Anna Quinn St. Louis, MO
   Sydney Terpening Oswego, NY
   Danica Grierson Winnipeg, MB
   Madeline Lange St Paul, MN
   Jia Griffiths Minneapolis, MN
Junior Ladies 500m #2
   Jia Griffiths Minneapolis, MN
   Madeline Lange St Paul, MN
   Danica Grierson Winnipeg, MB
   Sydney Terpening Oswego, NY
   Anna Quinn St. Louis, MO
   Emma Roche Winnipeg, MB
   Audrey Steffes Milwaukee, WI
   Melanie Pankow Hugo, MN
   Lindsay Tobon Milwaukee, WI
   Brianne Molenda Aurora, IL
   Giorgia Birkeland White Bear Lake, MN
   Claire Kudlata Milwaukee, WI
   Elliot Ganas Winnipeg, MB
   Natasa Gakovic Bensenville, IL
   Greta Myers Lino Lakes, MN
   Alexa Scott Clandeboye, MB
   Lindsey Woodbury Park City, UT
   PIPER YDE Nashotah, WI
   Blair Cruikshank Delafield, WI
   chloe Beauchesne dugald, MB
Junior Ladies  
Junior Men
 ParticipantHometownResult
Junior Men 1000m
   Magnus Ellis Winnipeg, MB
   AJ Seddon Beausejour, MB
   Chase Erickson South Jordan, UT
   Joshua Vesely Scottsdale, AZ
   William Valentine Park City, UT
   Zachery Snyder West Valley, UT
   Jake Hannah Winnipeg, MB
   Owen Hack Winnipeg, MB
   Ethan Cepuran Glen Ellyn, IL
   Jordan Stolz Kewaskum, WI
   Auggie Herman Forest Lake, MN
   Adam Johnson Oakdale, MN
   Michael Johnson Oakdale, MN
   Jonathan Tobon Milwaukee, WI
   Joel Simpson Portage la prairie, MB
   Xavier Lawrence Round Lake, IL
   Sami Banat Saint Paul, MN
   Caden Barber Shakopee, MN
   Isaac Harker St. Paul, MN
   Austin Kleba Campton Hills, IL
   Aidan Lewis Bartlett, IL
Junior Men 10Lap Mass Start
   Aidan Lewis Bartlett, IL
   Austin Kleba Campton Hills, IL
   Isaac Harker St. Paul, MN
   Sami Banat Saint Paul, MN
   Joel Simpson Portage la prairie, MB
   Jonathan Tobon Milwaukee, WI
   Michael Johnson Oakdale, MN
   Adam Johnson Oakdale, MN
   Auggie Herman Forest Lake, MN
   Jordan Stolz Kewaskum, WI
   Ethan Cepuran Glen Ellyn, IL
   Owen Hack Winnipeg, MB
   Jake Hannah Winnipeg, MB
   Zachery Snyder West Valley, UT
   William Valentine Park City, UT
   Chase Erickson South Jordan, UT
   AJ Seddon Beausejour, MB
   Magnus Ellis Winnipeg, MB
Junior Men 1500m
   Magnus Ellis Winnipeg, MB
   AJ Seddon Beausejour, MB
   Joshua Vesely Scottsdale, AZ
   Jake Hannah Winnipeg, MB
   William Valentine Park City, UT
   Chase Erickson South Jordan, UT
   Zachery Snyder West Valley, UT
   Owen Hack Winnipeg, MB
   Ethan Cepuran Glen Ellyn, IL
   Jordan Stolz Kewaskum, WI
   Auggie Herman Forest Lake, MN
   Adam Johnson Oakdale, MN
   Michael Johnson Oakdale, MN
   Jonathan Tobon Milwaukee, WI
   Joel Simpson Portage la prairie, MB
   Sami Banat Saint Paul, MN
   Caden Barber Shakopee, MN
   Isaac Harker St. Paul, MN
   Austin Kleba Campton Hills, IL
   Aidan Lewis Bartlett, IL
Junior Men 3000m
   Aidan Lewis Bartlett, IL
   Austin Kleba Campton Hills, IL
   Isaac Harker St. Paul, MN
   Caden Barber Shakopee, MN
   Sami Banat Saint Paul, MN
   Joel Simpson Portage la prairie, MB
   Adam Johnson Oakdale, MN
   Jonathan Tobon Milwaukee, WI
   Michael Johnson Oakdale, MN
   Auggie Herman Forest Lake, MN
   Ethan Cepuran Glen Ellyn, IL
   Jordan Stolz Kewaskum, WI
   Owen Hack Winnipeg, MB
   Zachery Snyder West Valley, UT
   William Valentine Park City, UT
   Jake Hannah Winnipeg, MB
   AJ Seddon Beausejour, MB
   Chase Erickson South Jordan, UT
   Magnus Ellis Winnipeg, MB
Junior Men 500m #1
   Magnus Ellis Winnipeg, MB
   Zachery Snyder West Valley, UT
   Chase Erickson South Jordan, UT
   AJ Seddon Beausejour, MB
   Joshua Vesely Scottsdale, AZ
   William Valentine Park City, UT
   Jake Hannah Winnipeg, MB
   Owen Hack Winnipeg, MB
   Jordan Stolz Kewaskum, WI
   Auggie Herman Forest Lake, MN
   Ethan Cepuran Glen Ellyn, IL
   Michael Johnson Oakdale, MN
   Jonathan Tobon Milwaukee, WI
   Adam Johnson Oakdale, MN
   Joel Simpson Portage la prairie, MB
   Xavier Lawrence Round Lake, IL
   Sami Banat Saint Paul, MN
   Caden Barber Shakopee, MN
   Isaac Harker St. Paul, MN
   Austin Kleba Campton Hills, IL
   Aidan Lewis Bartlett, IL
Junior Men 500m #2
   Aidan Lewis Bartlett, IL
   Austin Kleba Campton Hills, IL
   Isaac Harker St. Paul, MN
   Caden Barber Shakopee, MN
   Sami Banat Saint Paul, MN
   Xavier Lawrence Round Lake, IL
   Joel Simpson Portage la prairie, MB
   Adam Johnson Oakdale, MN
   Jonathan Tobon Milwaukee, WI
   Michael Johnson Oakdale, MN
   Ethan Cepuran Glen Ellyn, IL
   Auggie Herman Forest Lake, MN
   Jordan Stolz Kewaskum, WI
   Owen Hack Winnipeg, MB
   Jake Hannah Winnipeg, MB
   William Valentine Park City, UT
   Joshua Vesely Scottsdale, AZ
   AJ Seddon Beausejour, MB
   Chase Erickson South Jordan, UT
   Zachery Snyder West Valley, UT
   Magnus Ellis Winnipeg, MB
Junior Men  
Ladies
 ParticipantHometownResult
Ladies 1000m
   Ilsa Shobe St. Jospeh, MN
   Jerica Tandiman West Jordan, UT
   Esther Munoz Lake Placid, NY
   Mariah Richardson salt lake city, UT
   Chrysta Rands Donora, PA
   Melissa Dahlmann St.Paul, MN
   Allison Thunstrom Maplewood, MN
   Sara Rehklau Milwaukee, WI
Ladies 1500m
   Sara Rehklau Milwaukee, WI
   Melissa Dahlmann St.Paul, MN
   Chrysta Rands Donora, PA
   Mariah Richardson salt lake city, UT
   Esther Munoz Lake Placid, NY
   Jerica Tandiman West Jordan, UT
   Ilsa Shobe St. Jospeh, MN
Ladies 16 Lap Mass Start
   Ilsa Shobe St. Jospeh, MN
   Jerica Tandiman West Jordan, UT
   Esther Munoz Lake Placid, NY
   Chrysta Rands Donora, PA
   Sara Rehklau Milwaukee, WI
Ladies 3000m
   Sara Rehklau Milwaukee, WI
   Melissa Dahlmann St.Paul, MN
   Chrysta Rands Donora, PA
   Esther Munoz Lake Placid, NY
   Jerica Tandiman West Jordan, UT
   Ilsa Shobe St. Jospeh, MN
Ladies 500m #1
   Ilsa Shobe St. Jospeh, MN
   Jerica Tandiman West Jordan, UT
   Esther Munoz Lake Placid, NY
   Mariah Richardson salt lake city, UT
   Chrysta Rands Donora, PA
   Allison Thunstrom Maplewood, MN
   Melissa Dahlmann St.Paul, MN
   Sara Rehklau Milwaukee, WI
Ladies 500m #2
   Sara Rehklau Milwaukee, WI
   Melissa Dahlmann St.Paul, MN
   Allison Thunstrom Maplewood, MN
   Chrysta Rands Donora, PA
   Mariah Richardson salt lake city, UT
   Esther Munoz Lake Placid, NY
   Jerica Tandiman West Jordan, UT
   Ilsa Shobe St. Jospeh, MN
Ladies  
Master Men
 ParticipantHometownResult
Master Men 1000m
   Randy Plett Winnipeg, MB
   Jeff Terwilliger Edina, MN
   Matthew Trimble Edina, MN
   Gregory Oly Maple Grove, MN
   Andrew Ognenoff Milwaukee, WI
   Peter Macky Ashland, WI
   Daniel Carney Pewaukee, WI
Master Men 10Lap Mass Start
   Peter Macky Ashland, WI
   Randy Plett Winnipeg, MB
Master Men 1500m
   Randy Plett Winnipeg, MB
   Jeff Terwilliger Edina, MN
   Matthew Trimble Edina, MN
   Peter Macky Ashland, WI
   Andrew Ognenoff Milwaukee, WI
   Gregory Oly Maple Grove, MN
   Daniel Carney Pewaukee, WI
   Bruce Anderson Minneapolis, MN
Master Men 3000m
   Bruce Anderson Minneapolis, MN
   Gregory Oly Maple Grove, MN
   Andrew Ognenoff Milwaukee, WI
   Peter Macky Ashland, WI
   Matthew Trimble Edina, MN
   Jeff Terwilliger Edina, MN
   Randy Plett Winnipeg, MB
Master Men 500m #1
   Jeff Terwilliger Edina, MN
   Randy Plett Winnipeg, MB
   Matthew Trimble Edina, MN
   Peter Macky Ashland, WI
   Andrew Ognenoff Milwaukee, WI
   Gregory Oly Maple Grove, MN
   Bruce Anderson Minneapolis, MN
   Daniel Carney Pewaukee, WI
Master Men 500m #2
   Daniel Carney Pewaukee, WI
   Bruce Anderson Minneapolis, MN
   Gregory Oly Maple Grove, MN
   Andrew Ognenoff Milwaukee, WI
   Peter Macky Ashland, WI
   Matthew Trimble Edina, MN
   Randy Plett Winnipeg, MB
   Jeff Terwilliger Edina, MN
Master Men  
Men
 ParticipantHometownResult
Men 1000m
   Conor McDermott-Mostowy Washington, DC
   Alexander Molenda Oconomowoc, WI
   Kelin Dunfee Saint Paul, MN
   William Gebauer Whitefish Bay, WI
   Austin Kleba Campton Hills, IL
   Andrew Turner St. Paul, MN
Men 1500m
   Andrew Turner St. Paul, MN
   Austin Kleba Campton Hills, IL
   William Gebauer Whitefish Bay, WI
   Kelin Dunfee Saint Paul, MN
   Alexander Molenda Oconomowoc, WI
   Conor McDermott-Mostowy Washington, DC
Men 16Lap Mass Start
   Conor McDermott-Mostowy Washington, DC
   Randy Plett Winnipeg, MB
   William Gebauer Whitefish Bay, WI
   Austin Kleba Campton Hills, IL
   Andrew Turner St. Paul, MN
Men 3000m
   Austin Kleba Campton Hills, IL
   William Gebauer Whitefish Bay, WI
   Alexander Molenda Oconomowoc, WI
   Conor McDermott-Mostowy Washington, DC
   Kelin Dunfee Saint Paul, MN
Men 500m #1
   Kelin Dunfee Saint Paul, MN
   Conor McDermott-Mostowy Washington, DC
   Alexander Molenda Oconomowoc, WI
   William Gebauer Whitefish Bay, WI
   Austin Kleba Campton Hills, IL
   Andrew Turner St. Paul, MN
Men 500m #2
   Andrew Turner St. Paul, MN
   Austin Kleba Campton Hills, IL
   William Gebauer Whitefish Bay, WI
   Alexander Molenda Oconomowoc, WI
   Conor McDermott-Mostowy Washington, DC
   Kelin Dunfee Saint Paul, MN
Men  
   LT AmCup 2 Documents
Long Track Event Information

 

Last Updated: 6/18/2019 9:54:43 AM

Powered by